Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Dzieci mają głos!

  „Dzieci mają głos” - to wspólna kampania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i radia CENTRUM_106.4. W ubiegłym roku dzieci starały się uświadomić dorosłym, dlaczego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest tak ważne. W tegorocznej edycji starają się przekonać słuchaczy, do bezpieczeństwa podczas wakacji. Mamy nadzieje, że radiowe dżingle dotrą do świadomości dorosłych!

 2. Policjant na urlopie? Nie całkiem - video

  Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 37-latek kierujący citroenem, który został zatrzymany przez policjantów z kaliskiej komendy. Szarżę pijanego pirata drogowego przerwał mł. asp. Mariusz Marecki, który namierzył nietrzeźwego w trakcie powrotu z urlopu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 3. Zostań jednym z nas!

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Mamy 7 wakatów i czekamy na Ciebie!

 4. KWP – Znamy wielkopolskich Dzielnicowych na medal!

  Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Został nim mł. asp. Marcin Woldański z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Wśród wyróżnionych znalazł się również asp. Marcin Raczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 5. Ćwiczenia z udziałem policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej

  Pracownicy jednej z kaliskich szkół powiadomili Policję o wtargnięciu na teren placówki uzbrojonego napastnika. Przestępca zabarykadowali się w klasie razem z zakładnikami. Miał przy sobie nóż. Do działań natychmiast skierowali zostali funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Tak rozpoczął się scenariusz ćwiczeń mających za zadanie opanowanie sytuacji kryzysowej.

 6. Wypadek z udziałem nastolatków

  Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pięciorga nastolatków, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 442, w miejscowości Piotrów. W wyniku tego zderzenia, 18-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca auta posiadał prawo jazdy zaledwie od 1,5 miesiąca.

 7. Nowoczesne urządzenie do walki z "piratami drogowymi"

  Kaliscy policjanci dysponują nowym miernikiem prędkości TruCam. Radar ten, prócz pomiaru prędkości, daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania wideo mierzonego pojazdu. Przekonał się o tym 49-latek, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. To pierwsza osoba, której policjanci zatrzymali prawo jazdy dokonując pomiaru tym nowoczesnym urządzeniem.

 8. O bezpieczeństwie z cudzoziemcami

  Po raz kolejny dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu, w ramach programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”, zorganizowali nietypowe przedsięwzięcie. Tym razem obcokrajowcy mieszkający na terenie Kalisza mogli wspólnie z policjantami wsiąść do zabytkowego autobusu jelcz cabrio, aby zwiedzić miasto, a przy okazji porozmawiać o bezpieczeństwie. To kolejna akcja, która ma na celu zapoznanie cudzoziemców z obowiązującymi w Polsce przepisami.

 9. "Bieg o Puchar Dzielnicowego"

  Promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz biegania jako jednej z najprostszych form ruchu – to główne cele, które przyświecały „Biegowi o Puchar Dzielnicowego”. Impreza dla najmłodszych została zorganizowana w ramach programu profilaktycznego „Dzielnicowy - Mój Przyjaciel” realizowanego przez III Rewir Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W trakcie sportowych zmagań nie zabrakło również czasu na rozmowy o bezpieczeństwie oraz pracy dzielnicowego.

 10. Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? Zadzwoń!

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na szkodę kaliszanki. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę przedstawioną na portrecie pamięciowym lub byli świadkami tego zdarzenia, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami.