Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Niecodzienne spotkanie z osobami niesłyszącymi

  Kaliscy policjanci prowadzą szereg działań profilaktycznych skierowanych do różnych grup społecznych. Tym razem okazją do przekazania informacji na temat istniejących zagrożeń było spotkanie z grupą osób niesłyszących. Tego typu wizyty przekładają się na zwiększenie świadomości potencjalnych ofiar, a co za tym idzie ograniczeniem ilości przestępstw i wykroczeń.

 2. O bezpieczeństwie z działkowcami

  Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pogodny” w Kaliszu odbyły się obchody "Dni Działkowca". Do udziału w festynie zorganizowanym z tej okazji zostali zaproszeni również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Podczas rozmów z właścicielami ogródków działkowych, policjanci informowali w jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie. W trakcie imprezy mundurowi zachęcali również do znakowania rowerów.

 3. Działania "Bezpieczna droga do szkoły"

  „Bezpieczna droga do szkoły” to policyjne działania prowadzone na terenie całego kraju. Tradycyjnie już wzorem lat ubiegłych, policjanci nie tylko pilnują bezpieczeństwa w rejonach szkół, ale również przypominają uczniom i rodzicom o podstawowych przepisach ruchu drogowego. Najmłodsi uczniowie otrzymali specjalne ulotki, informujące o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz odblaski.

 4. Zabezpieczona marihuana

  Zabezpieczone blisko 2,3 kg marihuany, krzew konopi indyjskiej oraz zatrzymany 65-letni „plantator”, to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 70 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 5. Policjanci przejęli 4 kg dopalaczy

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie tzw. „dopalaczy”. 34-latek odpowie zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku ze sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4 kilogramy tzw. nowych środków psychoaktywnych. Wobec podejrzanego prokurator na wniosek Policji wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku.

 6. Spotkanie z działkowcami

  Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „1000-lecia Państwa Polskiego” w Kaliszu odbyły się obchody "Dni Działkowca". Do udziału w festynie zorganizowanym z tej okazji zostali zaproszeni również dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W trakcie spotkania policjanci poruszali nie tylko tematy związane z zabezpieczeniem altan ogrodowych, ale również rozmawiali z seniorami, aby przestrzec ich przed oszustami.

 7. Prosimy o pomoc w identyfikacji osoby

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu postępowanie w sprawie rozboju, do którego doszło w październiku ubiegłego roku. Wizerunek jednego ze sprawców zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu. Policjanci zajmujący się sprawą proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, którego wizerunek publikujemy.

 8. "Kalisz Świeci Przykładem"

  Blisko 700 uczestników stanęło na linii startu rajdu rolkowo – rowerowego „Kalisz świeci przykładem”. Wśród miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego, nie zabrakło najmłodszych mieszkańców Kalisza. Całe rodziny wyposażone w elementy odblaskowe wyruszyły 12,5 km trasę. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, a także rozpowszechnianie używania odblasków, jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze.

 9. Dzielnicowi na festynie rodzinnym

  Zakończenie lata to czas organizowania różnego rodzaju imprez plenerowych związanych z pożegnaniem wakacji. Do udziału w tego typu przedsięwzięciach zapraszani są również kaliscy policjanci. Ostatnia z tego typu imprez miała miejsce na terenie Opatówka. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Opatówku wykorzystali okazję do spotkania się z mieszkańcami, szczególnie tymi najmłodszymi.

 10. O bezpieczeństwie na festynach

  Ostatnie dni wakacji to okres imprez plenerowych, festynów i pikników. Do udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach zapraszani są również kaliscy policjanci. Dla funkcjonariuszy to doskonała okazja do spotkania się z mieszkańcami i przekazania istotnych informacji na temat bezpieczeństwa. To również pora, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego, by już wkrótce mogli bezpiecznie dotrzeć do szkoły.