Nielegalne papierosy nie trafią na rynek - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 24.04.2017

Wspólne działania funkcjonariuszy operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doprowadziły do zdjęcia z rynku kolejnej partii papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze w trakcie realizacji zabezpieczyli łącznie 92 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Zarzut w tej sprawie usłyszała 39-letnia kobieta.

 

 

Kaliscy policjanci na bieżąco sprawdzają informacje na temat wprowadzania do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. 19 kwietnia br. wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego doprowadziły do zatrzymania 39-letniej mieszkanki Kalisza, która przewoziła w swoim aucie nielegalne towary. Podczas przeszukania auta, którym podróżowała kobieta funkcjonariusze zabezpieczyli 23 kartony z zawartością 92 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na podstawie wyliczeń Izby Celnej ustalono, że wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga blisko 80 tys. złotych.

39-latka, jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi jej kara do trzech lat pozbawiania wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem papierosów niewiadomego pochodzenia, a właśnie tak należy traktować wyroby bez znaków akcyzy. Często nieznany jest skład tych produktów. Takie nielegalne towary mogą zagrażać naszemu zdrowiu a nawet życiu.