Szkolenie "Bezpieczna Kobieta" zakończone - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie "Bezpieczna Kobieta" zakończone

Data publikacji 09.05.2017

Kolejne szkolenie z cylku "Bezpieczna Kobieta" za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 Pań. Uczestniczki miały okazję poznania m.in. technik samoobrony oraz pomocy przedmedycznej. Ponadto odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej, ruchu drogowego oraz prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony. Na zakończenie każda z Pań otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz drobny upominek.

W organizacje szkolenia włączyli się przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Przedsięwzięcie objęły patronatem honorowym: Wiceprezydent Miasta Kalisza Pani Karolina Pawliczak oraz Rektor PWSZ w Kaliszu prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk

Kurs trwał pięć tygodni. Adresowany był do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i możliwości fizycznych. Panie w stosunkowo krótkim czasie mogły nauczyć się podstawowych metod zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia. W ramach zająć uczestniczki mogły nie tylko zadbać o siebie pod względem fizycznym i wzmocnić swój organizm, ale również uodpornić się pod względem emocjonalnym na wystąpienie nagłych, niespodziewanych sytuacji związanych z zagrożeniem ich bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa osób bliskich. Po odbyciu szkolenia każda kursantka powinna wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jakich sytuacji unikać, w jakich sytuacjach wzmóc uwagę oraz ostrożność, a także kiedy i jakie działania podejmować, aby były one adekwatne do zagrożenia i dawały maksimum szans na wyjście bez szwanku z groźniej sytuacji.

Podczas uroczystego zakończenia szkolenia Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu reprezentował zastępca, odpowiedzialny za pion prewencji - podinsp. Witold Goździewski.

Po raz kolejny program cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał bardzo pochlebne opinie wśród uczestniczek. Na zakończenie kursu panie otrzymały certyfikaty oraz upominki w postaci gazu pieprzowego w żelu, ufundowanego przez Urząd Miejski w Kaliszu.

My ze swojej strony życzymy wszystkim Paniom, aby nigdy nie musiały wykorzystywać nabytych na zajęciach umiejętności.