Usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków

Data publikacji 10.05.2017

Zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających usłyszał 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna „specjalizował” się w kradzieży elektronarzędzi na terenie kaliskich marketów. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszał się podejrzany policjanci ujawnili narkotyki. Za przestępstwa których się dopuścił grozi mu 5 lat więzienia.

 

W poniedziałek, 8 maja kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z kaliskich marketów miała miejsce kradzież. Pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który dokonał kradzieży szlifierki o wartości blisko 600 złotych. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego postanowili sprawdzić pojazd, który mężczyzna pozostawił na sklepowym parkingu. Wewnątrz zabezpieczono woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina. Zanim mężczyzna trafił do policyjnego aresztu pobrano od niego krew na zawartość środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że 31-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. W związku z powyższym mundurowi nałożyli na kierującego mandat w wysokości 500 złotych.

W trakcie dalszych czynności nad sprawą kradzieży policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że 31-latek może mieć związek z innymi tego typu przestępstwami na terenie Kalisza. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego dokonał jeszcze dwóch kradzieży w kaliskich marketach. Jego łupem padały trzy zestawy narzędzi oraz myjka ciśnieniowa o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.