Zapraszamy na "Miejsko-Powiatowy Dzień Dziecka" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na "Miejsko-Powiatowy Dzień Dziecka"

Data publikacji 17.05.2017

Występy wokalne i taneczne dzieci, animacje prowadzone przez profesjonalistów, pokazy służb mundurowych, sprzętu ratowniczego, stoiska z regionalnymi przysmakami oraz wiele innych atrakcji przygotowano dla najmłodszych uczestników „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka”, który po raz trzeci wspólnie organizują: Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Miasto Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Miejski Gminy Opatówek oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. O szczegółach imprezy opowiedzieli organizatorzy podczas specjalnie przygotowanej konferencji prasowej.

W konferencji prasowej zorganizowanej w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza uczestniczyli: Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, Wicestarosta Kaliski Jan Kłysz, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu podinsp. Witold Goździelewski, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz Dyrektor OSRiR w Kaliszu Mirosław Przybyła.

W trakcie spotkania z dziennikarzami organizatorzy poinformowali o atrakcjach, które przygotowano z myślą o dzieciach. Podczas „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka”, który w tym roku zorganizowano 27 maja, najmłodsi będą mogli za darmo skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, kuli służących do chodzenia po wodzie oraz kolejki elektrycznej. Ponadto zostanie uruchomiona "Letnia szkółka ratownictwa przedmedycznego dla dzieci", w której najmłodsi nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz "mini spa", które mogą odwiedzić mamy z córkami. Na scenie nie zabranie występów wokalnych i tanecznych, a przed sceną pokazów w wykonaniu służb mundurowych oraz konkursów dla dzieci. Na terenie imprezy swoje stanowiska będą miały również służby mundurowe m.in. Komanda Miejska Policji w Kaliszu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu, Państwowa Straż Pożarną w Kaliszu, Straż Miejska Kalisza, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Służba Celna, COSSW oraz Nadleśnictwo Kalisz. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona w Kaliszu i działającym przy nim Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w trakcie festynu będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy wojskowe. Tradycyjnie na stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych gmin, będzie można spróbować lolaknych przysmaków.

Jak zgodnie podkreślali organizatorzy „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka” to impreza łącząca przyjemne z pożytecznym, ponieważ tematem przewodnim przedsięwzięcia będzie propagowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszym mieszkańców naszego miasta i powiatu.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami

do udziału w „Miejsko-Powiatowym Dniu Dziecka” !