Aktualności

Rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

Data publikacji 26.07.2017

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierujących. Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Pomimo, że przepisy te funkcjonują od ponad 2 lat nadal nie wszyscy kierowcy respektują prawo. Tylko wczoraj policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Do pierwszej kontroli drogowej doszło około godz. 11:00. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy, pełniący nadzór nad ruchem drogowym w miejscowości Opatówek, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym BMW miało na liczniku 122 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 44-letni mężczyzna, obywatel Turcji. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Również we wtorek 25 lipca, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu BMW mieszkańcowi powiatu gnieźnieńskiego. 55-latek w miejscowości Janków Drugi (gmina Blizanów), gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 122 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, kierowca został ukarany 500 zł. mandatem oraz 10 punktami karnymi.

W myśl obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali obu kierowcom prawa jazdy. Za kierownicę, będą mogli wsiąść dopiero za 3 miesiące.

 Przypominamy, że dziś na drogach całej Wielkopolski rozpoczęła się akcja "Predkość - Zero Tolerancji".  Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.