Święto Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Święto Policji

Data publikacji 28.07.2017

Podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji, kaliscy funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki oraz Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i nagród wyróżniającym się policjantom. Tego dnia, wielu zaproszonych gości kierowało wyrazy uznania i wdzięczności za wymagającą i trudną służbę, pod adresem kaliskich funkcjonariuszy.

Tradycyjnie już, kaliskie uroczystości związane z obchodami Święta Policji rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów, pod tablicą upamiętniającą policjantów Ziemi Kaliskiej zamordowanych w 1940 roku w Ostaszkowie. W ten sposób kierownictwo kaliskiej jednostki, w imieniu wszystkich osób pełniących służbę i pracujących w komendzie, oddało hołd polskim funkcjonariuszom pomordowanym blisko 80 lat temu.

Punktualnie o godzinie 9:00, w Kościele Garnizonowym w Kaliszu, odprawiona została uroczysta msza święta w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin.

Następnie w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyła się uroczysta akademia związana z wręczeniem awansów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli zaproszeni goście, wśród których obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z kaliską jednostką. Na sali obecni byli a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wraz z rodzinami.

Po przywitaniu gości, głos zabrał szef kaliskich policjantów. Pragnę Wam wszystkim podziękować za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Dziękuję za sumienność i zaangażowanie, za pracę wkładaną każdego dnia w realizację stawianych przed Wami zadań.

/.../ Życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a nade wszystko życzę, by otaczali Was wyłącznie ludzie życzliwi, niosący optymizm oraz otwarci na drugiego człowieka” – tymi słowami zwrócił się do obecnych na sali policjantów i pracowników cywilnych insp. Dariusz Bieniek.

Komendant kaliskiej jednostki podziękował również zaproszonym gościom – władzom miasta, samorządowcom oraz przedstawicielom służb mundurowych, za wspieranie działań Policji na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości odznaczeniami uhonorowani zostali wyróżniający się w służbie funkcjonariusze kaliskiej Policji. Wręczone zostały, resortowe odznaczenia „Zasłużony Policjant”, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz promesy nagrodowe.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Panie Wiceprezydent Miasta Kalisza Barbara Gmerek oraz Karolina Pawliczak, a także Starosta Kaliski Pan Krzysztof Nosal. Wszyscy w swoich przemówieniach składali serdeczne życzenia policjantom oraz pracownikom Policji z okazji Święta Policji.