Kolejny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.08.2017

129 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędził pojazd za kierownicą, którego siedział 26-letniego mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Nieodpowiedzialny kierowca już poniósł konsekwencje. Brawurowa jazda zakończyła się wysokim mandatem oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

5 sierpnia, policjanci z kaliskiej drogówki pełniący służbę na terenie miejscowości Ostrów Kaliski, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość. W terenie zabudowanym, mężczyzna pędził swoim samochodem z prędkością 129 km/h pomimo, że na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Piratem drogowym okazał się 26-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, kierowca stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.