WORD przekazał pojazd kaliskim policjantom - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WORD przekazał pojazd kaliskim policjantom

Data publikacji 12.09.2017

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka kluczyki od samochodu, który wcześniej służył do egzaminowania przyszłych kierowców. Pojazd zasili tabor Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy.

Kaliska jednostka współpracuje z WORD-em od wielu lat. Obie instytucje współdziałają na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym celu organizowane są działania oraz kampanie społeczne mające na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przedstawiciele WORD-u włączają się również w akcje profilaktyczne skierowane zarówno do tych najmłodszych, jak i trochę starszych uczestników ruchu drogowego.

W ramach wieloletniej współpracy WORD wspiera również rzeczowo kaliska komendę, doposażając policjantów w nowoczesny sprzęt kontrolno-pomiarowy. W ten sposób, już na początku tego roku, w ręce funkcjonariuszy z drogówki trafiły kolejne narzędzia służące poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach – dwa przyrządy „AlcoBlow” oraz urządzenie służące do pomiaru przejrzystości przyciemnianych szyb w pojazdach.

Dziś dyrektor Stanisław Piotrowski przekazał symbolicznie, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka pojazd marki Renault Clio. Auto, które wcześniej służyło do egzaminowania przyszłych kierowców, teraz zadba o ich bezpieczeństwo na drodze. Samochód docelowo trafi do Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy.

Podobny pojazd, dla swojej jednostki odebrał dziś Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski.