Nastoletni włamywacze - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Nastoletni włamywacze

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci operacyjni z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w pieszym pościgu 14-latka, który włamał się do jednego ze sklepów na terenie osiedla A. Asnyka. Drugi z włamywaczy, 17-letni kaliszanin został zatrzymany kilka godzin później przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają na swoim koncie podobne tego typu przestępstwa.

 

W miniony piątek, tj. 22 września br. po godzinie 4:00 dyżurny kaliskiej komendy odebrał zgłoszenie, dotyczące włamania do jednego ze sklepów na terenie osiedla A. Asnyka. Natychmiast w rejon lokalu handlowego zostały skierowane patrole pełniące służbę na mieście. Policjanci potwierdzili, że doszło do przestępstwa, jednak sprawców nie było już na miejscu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że włamywacze schowali się w jednej z pobliskich z klatek schodowych. Na widok funkcjonariuszy postanowili porzucić łupy i uciec.
 

Wyniku podjętych czynności, jeden ze sprawców został zatrzymany, kilkaset metrów od miejsca zdarzenia w dynamicznym, pieszym pościgu przez policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, że to 14-letni kaliszanin.

 

Jego 17-letni wspólnik został zatrzymany kilka godzin później. Obaj usłyszeli już zarzuty. Młodszy z zatrzymanych odpowie przed sądem rodzinnym, starszy już jako osoba dorosła.
 

Jak ustalili policjanci prowadzący postępowanie, nastoletni duet ma na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.