Aktualności

Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - GALERIA

Data publikacji 02.10.2017

Po raz 37 biegacze zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza. Kolejny raz w ramach tych zwodów funkcjonariusze rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród kobiet triumfowała Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu. Najlepszym z mężczyzn okazał się funkcjonariusz KPP w Śremie – Adrian Stempniak.

Ogólnopolski Bieg Uliczny Klaudiusza Ptolemeusza po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku. Od tego czasu corocznie pojawia się w kalendarzu imprez sportowych organizowanych na terenie Kalisza. Z roku na rok przyciąga do grodu nad Prosną coraz większą liczbę biegaczy, również tych zagranicznych. Na linii startu XXXVII Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza stanęło ponad tysiąc zawodników i zawodniczek.

Kolejny raz, w ramach tych cieszących się ogromną popularnością zawodów sportowych odbył się bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski, którzy punktualnie o 12:00 wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

Pierwszym policjantem, który przekroczył linię mety był Adrian Stempniak z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 36 minut i 39 sekund. Wśród kobiet triumfowała Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Policjantka ukończyła bieg w czasie 45 minut i 17 sekund, co uplasowało ją na wysokiej 9 pozycji w klasyfikacji generalnej kobiet.

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek oraz Pani Damiana Łada z Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Fundatorem pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych policjantów byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Komendant Miejski Policji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Policji IPA.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz organizacją ruchu drogowego podczas zawodów czuwali, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, kaliscy policjanci.

W zabezpieczenie trasy włączyli się również uczniowie z klas mundurowych.