Wyjątkowe kalendarze trafiły już do szkół - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Wyjątkowe kalendarze trafiły już do szkół

Data publikacji 02.10.2017

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" kaliscy dzielnicowi, odwiedzają szkoły przekazując specjalne kalendarze, w których zaznaczone są najważniejsze święta związane z bezpieczeństwem. Honorowy patronat nad akcją, skierowaną głównie do uczniów szkół podstawowych, objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Idea akcji zakłada kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi.

Głównym narzędziem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” jest kalendarz zaprojektowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym elementem akcji jest informowanie dzieci o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach i udział policjantów w pogadankach na ten temat. Spotkania z przedstawicielami służb mundurowych są dla maluchów zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego i dbania o bezpieczeństwo. Podczas prelekcji funkcjonariusze uświadamiają najmłodszym, jakie zagrożenia niesie ze sobą brak rozwagi i nieprzestrzeganie przepisów. Zachęcają również do noszenia odblasków, nawet w obszarze zabudowanym.

Na terenie miasta i powiatu kaliskiego dystrybucją kalendarza zajęli się dzielnicowi. Policjanci przekazali na ręce przedstawicieli placówek oświatowych blisko 100 sztuk tych specjalnych, kolorowych terminarzy.