Butle z gazem wypadły na drogę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Butle z gazem wypadły na drogę

Data publikacji 03.10.2017

Do nietypowego zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego w Kaliszu. W wyniku awarii, pojazd ciężarowy przewożący butle z gazem technicznym, zjechał na pobocze. W wyniku zdarzenia część ładunku wypadła na drogę. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia butli. Utrudnienia związane z usuwaniem skutków zdarzenia trwały kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy.

Do zdarzenia doszło 2 października br. około godziny 12:30 na odcinku drogi krajowej numer 25 w Kaliszu. Jak wynika ze wstępnych policjantów z drogówki, kierowca ciężarowego renault w wyniku awarii układu kierowniczego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. W wyniku tego manewru uszkodzony został samochód osobowy marki Fiat, który jechał z przeciwnego kierunku. Ponadto na skutek nagłej zmiany kierunku ruchu pojazdu ciężarowego i najechania na krawężnik, ze skrzyni ładunkowej renault, na jezdnię wypadły butle z gazem technicznym.

Na szczęście na skutek tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a butle nie uległy rozszczelnieniu.

Nad usuwaniem skutków zdarzenia, oprócz policjantów pracowali również kaliscy strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Droga była zamknięta przez blisko cztery godziny. Policjanci informowali kierowców o wyznaczonych objazdach.