Cysterna zablokowała drogę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Cysterna zablokowała drogę

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci z kaliskiej drogówki oraz strażacy usuwali skutki zdarzenia, do którego doszło na ul. Inwestorskiej w Kaliszu. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący cysterną 35-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze. W konsekwencji samochód uderzył w bariery energochłonne zainstalowane przy krawędzi jezdni i zablokował drogę. 35-latek siedzący za kierownicą ciężarówki może mówić o dużym szczęściu, ponieważ, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na sprawcę wykroczenia policjanci nałożyli mandat w wysokości 200 złotych.

Kilka godzin zajęło służbom usunięcie skutków kolizji.

 

Apelują o rozwagę!!! Nadmierna prędkość, brawura i nieprzestrzeganie przepisów mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych.

 Siedząc za kierownicą:

  • pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami

  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”

  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność

  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości – a wręcz ZWOLNIJ !!!

  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę

  • podczas zbyt długiej jazdy stosuj przerwy w podróży.