Dzielnicowi odwiedzili szkoły i przekazali plakaty - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Dzielnicowi odwiedzili szkoły i przekazali plakaty

Data publikacji 31.01.2018

Kaliscy dzielnicowi odwiedzili szkoły podstawowe na terenie miasta i powiatu. Policjanci w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” przekazali na ręce dyrektorów placówek oświatowych specjalne plakaty. Afisze zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

 

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu spotykali się z dyrektorami szkół podstawowych. Podczas wizyt, na ręce przedstawicieli placówek oświatowych przekazali plakaty, na których znajdują się dane kontaktowe do poszczególnych dzielnicowych. Afisze zostały umieszczone w miejscach ogólnodostępnych, dzięki czemu rodzice odwiedzający szkołę z łatwością poznają policjanta, któremu podlega dany rejon.

W trakcie spotkań mundurowi przypomnieli również, jak funkcjonuje aplikacja „Moja Komenda”, która jest swego rodzaju mobilnym przewodnikiem po komendach oraz komisariatach Policji przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ta ułatwia lokalizowanie jednostek Policji. Dzięki niej można szybko wyszukać najbliższą komendę lub komisariat oraz sprawdzić jak do nich dotrzeć. Aplikacja posiada też możliwość włączenia nawigacji. Dzięki „Mojej komendzie” z łatwością odnajdziemy też bezpośredni kontakt do dzielnicowego.

Dzielnicowi omówili również zasady funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, którą można wykorzystać do przekazania Policji informacji o występujących lokalnie zagrożeniach. Działania te odbywają się za pomocą interaktywnej strony. Następnie Policja weryfikuje sygnały otrzymane od społeczeństwa. Jest to narzędzie, które ułatwia nam współpracę ze społeczeństwem w zakresie wskazywania przez mieszkańców miejsc zagrożonych.

Spotkania w szkołach, były też okazją do omówienia działań Policji podczas zbliżających się ferii zimowych.