Aktualności

Kluczami od skrzynki uszkodziła powłokę lakierniczą samochodu

Data publikacji 05.02.2018

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszała 66-letnia mieszkanka Kalisza. Kobieta porysowała powłokę lakierniczą, w zaparkowanym na terenie posesji pojeździe. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, kobieta może mieć związek z innymi tego typu zdarzeniami.

Kaliscy kryminalni wyjaśnili sprawę uszkodzenia samochodu osobowego marki Volkswagen. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia minionego roku. Nieznany sprawca zniszczył powłokę lakierniczą pojazdu zaparkowanego, na terenie osiedla Czaszki. Właściciel auta wycenił wartość strat na kwotę blisko 700 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego, na podstawie zebranego materiału dowodowego w tej sprawie, ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazała się nim 66-letnia mieszkanka Kalisza. Kobieta używając kluczy od skrzynki na listy, zarysowała jeden z elementów pojazdu, zaparkowanego w rejonie wielorodzinnej posesji.

Podejrzana usłyszała już zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, powodów swojego działania. Przestępstwo zniszczenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili mundurowi kobieta może mieć na swoim koncie jeszcze cztery tego typu przestępstwa.