Z policjantami o bezpieczeństwie podczas ferii - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Z policjantami o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 07.02.2018

Kaliscy policjanci, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi w kaliskich szkołach. Ich głównym celem jest, przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania dwutygodniowej przerwy w nauce, zwracając szczególna uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

"Bezpieczne ferie 2018” to działania profilaktyczne, w ramach których funkcjonariusze odwiedzają dzieci i młodzież w kaliskich szkołach, gdzie omawiają zagrożenia czyhające na nich w trakcie ferii. Policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa podczas sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegają przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. 

Uczniowie otrzymują wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Informacje kierowane są również do dzieci, które pozostają w domach. Policjanci zwracają uwagę na  właściwe korzystanie z Internetu przez młodzież jak również na konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i nie wpuszczanie osób nieznajomych do mieszkania podczas nieobecności rodziców.

Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach na drodze wskazując na konieczność używania elementów odblaskowych, a wszystko w trosce o to by  tegoroczne ferie były bezpieczne i pozbawione przykrych wspomnień.