Konkurs "Bezpieczne Ferie" rozstrzygnięty - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Konkurs "Bezpieczne Ferie" rozstrzygnięty

Data publikacji 12.02.2018

Konkurs plastyczny „Bezpieczne Ferie”, to wspólne przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu. Jego głównym celem było promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży podczas ferii, kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się podczas wypoczynku zimowego zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jaki w domu. Nagrody Laureatom konkursu wręczyli: Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 Elżbieta Kowalska.

Kaliscy policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie lokalnej społeczności. Jednym z ważnych elementów takich działań jest edukacja najmłodszych poprzez organizowanie między innymi konkurów plastycznych. W Szkole Podstawowej nr 14 w Kaliszu rozstrzygnięty został konkurs pn. „Bezpieczne Ferie”, którego współorganizatorem był dzielnicowy – asp. Marcin Raczkowski. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 0-3 i 4-7. Jego celem było uświadomienie dzieciom przyczyn występowania zagrożeń, szczególnie związanych z zabawami na naturalnych zbiornikach wodnych jak rzeki i jeziora, pobudzenie wyobraźni najmłodszych w jaki sposób mogą bezpiecznie i zdrowo wypoczywać aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwa.

Prace wykonane z wykorzystaniem różnych technik plastycznych prezentowały wysoki poziom artystyczny i merytoryczny, dlatego jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, zdecydowano się przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii 1-3:

Justyna Socka kl. 3b,

Amelia Stępień kl. 3a,

Zuzanna Woźniak Śledź kl. 1c

Gabriela Andrzejewska kl. 3b,

Franciszek Zawal 1c.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Nikola Luterek 1c, Beata Korpik 3b, Paulina Sztorch 3b, Olgierd Osiak 3a, Wiktor Dachemski 3b, Marta Kasprowicz 3a.

Laureaci w kategorii klas 4-7:

Jan Przelaskowski 7c,

Julia Sielicka 7b,

Kacper Nadobny 7c,

Dominika Machaj 5b,

Antoni Zawal 5c,

Maria Jakubowska 5b,

Tobiasz Jaworski 4b,

Natalia Ziółkowska 5b,

Hanna Kałuża 5b.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Paweł Matyjasz 7a, Damian Matysiak 7c, Maja Idziak 6b, Antonina Balcerczyk 5b, Aleksandra

Pęder 4b, Mateusz Zimny 4b.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!