II Kaliski Nocny Półmaraton „Bursztynowa Helena” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Kaliski Nocny Półmaraton „Bursztynowa Helena”

Data publikacji 22.07.2019

II Kaliski Nocny Półmaraton „Bursztynowa Helena” za nami. Współorganizatorami tej sportowej imprezy byli funkcjonariusze zrzeszeni w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 700 miłośników biegania. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Prezydent Miasta Kalisza oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

 

W sobotę, 20 lipca br. na starcie II Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena” licznie stawili amatorzy aktywnego spędzania czasu wolnego. Punktualnie o godzinie 21:00 ponad 630 uczestników wyruszyło na trasę biegu. Wśród nich liczna grupa funkcjonariuszy, zrzeszonych w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Start i meta tego ponad 21-kilometrowego biegu usytuowane były w rejonie Hali Kalisz Arena. Trasa biegu wiodła głównymi ulicami Kalisza.

Policjanci z drogówki wspomagani przez strażników miejskich oraz strażaków kierowali ruchem na skrzyżowaniach z odcinkami dróg wyłączonych na czas biegu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy i informowali o bieżących utrudnieniach związanych z półmaratonem. Wszyscy biegacze bezpiecznie dotarli do mety.

Na najwyższym podium w klasyfikacji mundurowej mężczyzn stanął funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Aron Przybył, który z czasem 1:20:10 zwyciężył również w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet dystans 21 kilometrów najszybciej (1:41:39) pokonała przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - Kinga Gierak

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, puchary i nagrody najlepszym funkcjonariuszom wręczył Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek.

Ideą tej sportowej imprezy, którą współorganizowali funkcjonariusze zrzeszeni w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, było promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.