Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w świetlicy socjoterapeutycznej w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Data publikacji 08.11.2019

W świetlicy socjoterapeutycznej odbyły się spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas prelekcji policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej chciała uświadomić młodzieży jak niebezpieczne może być zażywanie narkotyków lub dopalaczy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

W promowanie kampanii włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Podczas cyklicznych spotkań z młodzieżą policjanci uświadamiają młodym ludziom, że dopalacze i narkotyki to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Ostatnie z tego typu spotkań przeprowadzonych przez kaliskich policjantów odbyły się w świetlicy socjoterapeutycznej w Kaliszu.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

  • zdjęcie kolorowe, na nim policjantka w umundurowaniu służbowym rozmawia z podopiecznymi  świetlicy socjoterapeutycznej
  • zdjęcie kolorowe na nim policjantka w umundurowaniu służbowym rozmawia z podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej, w tle plakat szkoda Ciebie na takie patoklimaty
Powrót na górę strony