Aktualności

Zlekceważyła przepisy ruchu drogowego - straciła prawo jazdy

Data publikacji 17.09.2020

151 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością pędził pojazd za kierownicą, którego siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Nieodpowiedzialna kierująca już poniosła konsekwencje. Jej brawurowa jazda zakończyła się wysokim mandatem oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Przypominamy, że na drogach całej Europy trwa akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS . Akcja promuje „wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Policjanci z kaliskiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Brzeziny, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki KIA. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h auto pędziło z prędkością, aż 151 km/h. Piratem drogowym okazała się 23-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. W zawiązku z popełnionym wykroczeniem kobieta została ukarana mandatem, a na jej „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, kierująca straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, będzie mogła ponownie wsiąść za kierownicę.

 

Przypominamy, w dniach od 16 do 22 września br. we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego realizowana jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Wszystkie zaplanowane w ramach akcji działania, zostały ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom ze skutkiem śmiertelnym.