XXV Kaliskie Dni Trzeźwości podczas ROAD SAFETY DAYS - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

XXV Kaliskie Dni Trzeźwości podczas ROAD SAFETY DAYS

Data publikacji 18.09.2020

Po raz kolejny kaliscy policjanci włączyli się w projekt „Kaliskie Dni Trzeźwości”, którego organizatorem jest Miasto Kalisz. Tegoroczną, jubileuszową 25-tą edycję promowali wspólnie podczas działań na drogach I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny.

Kolejny raz kaliska Policja oraz Urząd Miasta Kalisza uczestniczą w działaniach promujących trzeźwość wśród kierowców. Dziś podczas kontroli drogowych kierowcy będą otrzymywać zapachy samochodowe ufundowane przez Miasto Kalisz. Ty,m samym policjanci włączają się w „XXV Kaliskie Dni Trzeźwości”. Przekazane uczestnikom zawieszki z logo akcji, mają przypominać o bezwzględnym obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą.

Dziś, symbolicznie akcję na drogach zainaugurowali Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski. To właśnie z rąk przedstawicieli władz miasta oraz Policji pierwsi kierowcy, którzy potwierdzili podczas badania, że są trzeźwi, otrzymali przygotowane przez Urząd Miasta Kalisza upominki.

Pomimo ciągłych apeli, poważnych konsekwencji, a także zagrożenia życia, wciąż osoby nietrzeźwe wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. Od początku tego roku, tylko funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 135 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Aż 101 z nich odpowie za przestępstwo określone w art. 178a Kodeksu Karnego.

W celu zmniejszenia liczby tych zagrożeń kaliscy policjanci regularnie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na wszystkich drogach. Głównym celem tego typu akcji jest uświadomienie kierującym, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Często konsekwencje brawury, lekkomyślność i lekceważenia przepisów na drodze ponoszą nie tylko uczestnicy wypadków, ale również ich najbliżsi.

 

Widząc osobę nietrzeźwą, która próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy! Nie tolerujmy takich zachowań!