Areszt za usiłowanie rozboju i groźby - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Areszt za usiłowanie rozboju i groźby

Data publikacji 28.09.2020

Na 3 miesiące do aresztu trafił 28-latek, za który usiłował dokonać rozboju na jednej ze stacji paliw w Kaliszu. Dodatkowo mężczyzna odpowie za groźby karalne. Podejrzany został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu przez policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Do zdarzenia doszło 24 września br. wieczorem. Na jedną ze stacji w Kaliszu wszedł mężczyzna. Napastnik trzymając w ręku nóż, zażądał wydania papierosów i alkoholu. Dzięki zdecydowanej postawie pracowników, mężczyzna nie osiągnął zamierzonego celu.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjantom z grupy realizacyjnej zajęło kilkadziesiąt minut namierzenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Okazało się, że to 28-letni kaliszanin.

Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Tego samego wieczoru mężczyzna groził przy użyciu noża przypadkowo napotkanej kobiecie. Kaliszanka następnego dnia złożyła zawiadomienie dotyczące tego zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tych sprawach. 28-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz groźby karalne.

Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścił Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.