Z życia SEiR Policyjnych w Kaliszu

XVI zawody wędkarskie Honorowych Dawców Krwi Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu

23 września 2017 roku w godzinach rannych nad zalewem w Szałe k/ Kalisza, odbyły się zawody wędkarskie w których uczestniczyli przedstawiciele Klubów Honorowych Dawców Krwi zrzeszonych przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu a były to Kluby przy; KLA, WSK, Policji, Tesco, Uniqa, Klubu OR PCK oraz Policji, którą reprezentowali członkowie SEiR Policyjnych zrzeszeni w Kole PTTK „Z Buta”.

Łącznie startowało 11 dwu osobowych drużyn . Pogoda ni rozpieszczała wędkarzy , jednak zawodnicy nie dawali po sobie poznać niezadowolenia i kunszt wędkarski został w spaniały sposób zaprezentowany przez wszystkich uczestników. Po zważeniu złowionych ryb (dominowały Leszcze) okazało się, że zwycięzcami została drużyna pierwsza z OR PCK Kalisz (Sebastian i Łukasz Królakowie), drugie miejsce zajęła drużyna WSK ( Teresa i Marek Jaroszkowie – małżeństwo) a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OR PCK ( Anna Kazur-Szwedziak i Marek Menderski). Natomiast najlepszym wędkarzem tego poranka został Kołata Marcin z WSK. Za trzy pierwsze miejsca były puchary a pozostali otrzymali dyplomy pamiątkowe i upominki. Podsumowaniem uroczystości była mała biesiada przy kiełbasce kawie i herbacie. Uczestnicy zawodów żegnając się , mówili do zobaczenia na następnych zawodach – „to my będziemy pierwsi”.