Z życia SEiR Policyjnych w Kaliszu

ROWEREM DO NOWOLIPSKA PO RAZ DRUGI

W dniu 17 września 2017 roku (co by nie było 78 lat temu, 17 września 1939 r. Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Stało się tak zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow), członkowie naszego koła PTTK „Z Buta” przy SEiRP w Kaliszu wzięli udział w Rajdzie Rowerowym do Nowolipska.

Pomimo zapowiedzi o deszczowej pogodzie na starcie zameldowało się kilkanaście osób - członków Koła PTTK „Z Buta”, członków SEiRP w Kaliszu. Punktualnie o godz. 9.00 ruszyliśmy z parkingu przy ul. Majkowskiej. Prowadzący rajd Henryk Kubik i Adam Wojcieszak tym razem poprowadzili rowerzystów przez os. Majków, Pawłówek, Czajków, Poklęków, Bogucice, Rychnów, Romanki, Godziątków, Jarantów, Lipe, Brudzew, Korab do Nowolipska.

Z każdym przejechanym kilometrem pogoda się poprawiała aż pojawiło się słoneczko i humoru nie popsuł też nam krótki odcinek piaszczystej drogi pomiędzy Korabem a Nowolipskiem. Na miejscu przywitał nas kolega Zbyszek Jóźwiak a także dołączył do nas kolega z Pleszewa Krzysztof Nadera.

Po krótkim odpoczynku przy kawie i herbacie a niektórzy nawet po krótkim wypadzie do lasu na grzyby (udało się znaleźć) przystąpiliśmy do głównego dania tego dnia czyli II zawodów strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kaliszu.

Po zakończeniu i podliczeniu okazało się, że najlepszymi strzelcami okazali się:

Klasyfikacja OPEN:

1 miejsce – Krzysztof Nadera – zdobywca 82 punktów

2 miejsce – Henryk Kubik – zdobywca 77 punktów

3 miejsce – Adam Wojcieszak – zdobywca 72 punktów.

 

Klasyfikacja Kobiet:

1 miejsce – Anna Marucha

2 miejsce – Małgorzata Poczekała.

 

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 miejsce – Szymon Kasprzak

2 miejsce – Zuzanna Poczekała.

 

Zwycięzcy otrzymali puchary na miejsca na podium ufundowane przez SEiRP oraz Koło PTTK „Z Buta”, natomiast pozostali uczestnicy zawodów strzeleckich otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Po zakończeniu zawodów strzeleckich i wspólnym zdjęciu rozpaliliśmy sobie ognisko przy którym odbyło się pieczenie kiełbasek oraz po raz pierwszy wykonaliśmy oficjalnie naszą piosenkę przygotowaną na najbliższy wyjazd na rajd górski do Szczyrku.

Posileni i wypoczęci wyruszyliśmy w drogę powrotną poprzez Brudzewek, Janków Pierwszy, Łaszków, Skrajnie, Rychnów, Bogucice, Poklęków, Czajków, Pawłówek wróciliśmy do Kalisza.

Ogólnie przejechaliśmy ponad 60 kilometrów.

 

Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach.

 

A. Wojcieszak