Z życia SEiR Policyjnych w Kaliszu

RAJD „Szlakami Powstania Wielkopolskiego”

W dniach 04-05 listopada 2017 r. odbył się IV Rajd Motorowy Resortu Spraw Wewnętrznych „Szlakami Powstania Wielkopolskiego" na gościnnym terenie powiatu ostrzeszowskiego. Organizatorami Rajdu byli między innymi: Komisja Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych, ZO PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, ZW i ZT NSZZ Policjantów , Klub Turystyki Motorowej „WESTERPLATTE” przy Zarządzie Oddziału PTTK w Gdańsku, w Płocku, Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej, Bractwo Kurkowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Upamiętnienia pamięci Powstania Wielkopolskiego rozpoczęliśmy od zwiedzania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. Komendant bryg. Jacek Wiśniewski i strażacy podjęli uczestników przepyszną jajecznicą ze stu jaj. Trasa rajdu wiodła przez miejsca pamięci związane z Powstaniem Wielkopolskim na ziemi ostrowskiej i ostrzeszowskiej. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na teście wiedzy historycznej i z przepisów ruchu drogowego. Mogli wykazać się także swoimi umiejętnościami na strzelnicy. Dzień zakończył się wspaniałą biesiadą przy zabawie, piosenkach turystycznych oraz wspaniałym i smacznym pieczonym dziku.

Organizatorzy zapewnili wszystkim atrakcyjną przejażdżkę bryczką po pobliskim terenie w tym wokół zalewu Piaski.

Musimy pochwalić się sukcesem ponieważ drużyny Koła PTTK w Kaliszu „Z Buta II” (Anna Marucha, Małgorzata Poczekała, Zbigniew Bogdański) i „Z Buta I” (Adam Wojcieszak, Krzysztof Głuszczak) zdobyły odpowiednio I i II miejsce.

 

 

Adam Wojcieszak