Z życia SEiR Policyjnych w Kaliszu

Zawody strzeleckie w Sieradzu

W dniu 10 września 2020 roku Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sieradzu był organizatorem zawodów w strzelaniu z pistoletu dla emerytów i rencistów służb mundurowych. Zawody odbyły się na strzelnicy myśliwskiej w Okręglicy koło Sieradza.

W zawodach uczestniczyło czternaście zespołów trzyosobowych, między innymi dwie drużyny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kaliszu z Prezesem Zbigniewem Gąsiorkiem na czele oraz zaprzyjaźniona drużyna ZŻWP z Pleszewa z Prezesem Florianem Siekierskim.

Nasze drużyny wystąpiły w składzie:

- Jana Janiak; Wojciech Wajgelt, Dariusz Stępniak;

- Kazimierz Palwliczak, Zbigniew Kapkowski, Stanisław Krawczyk.

Zwycięzcą indywidualnym został Zbigniew Kapkowski z Kalisza, natomiast w rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna gospodarzy ZŻWP w Sieradzu, drugie miejsce zajęła drużyna Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kaliszu, a trzecie drużyna ZŻWP w Łasku.

Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale nawiązujące do święta Wojska Polskiego i rocznicy września 1939 roku. Fundatorami nagród byli Prezydent Miasta Sieradza i Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sieradzu.

Zawody przebiegły sprawnie dzięki pięknej pogodzie i jeszcze lepszej organizacji oraz gościnności gospodarzy. Częstowano nas kawą, herbatą, zimnymi napojami, ciastkami oraz grochówką z wkładką.

Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia na następnych zawodach.