Kaliscy uczniowie spotkali się z sierżantem Pyrkiem - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kaliscy uczniowie spotkali się z sierżantem Pyrkiem

5Uczniów dwóch kaliskich szkół odwiedził sierż. Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji oraz funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa. Sierż. Pyrek rozdał milusińskim opaski odblaskowe, które dzieci obiecały nosić, aby być bardziej widocznym na drodze.

W spotkaniu z sierż. Pyrkiem i policjantami uczestniczyło ponad 300 uczniów klas I-III z dwóch kaliskich Szkół Podstawowych nr 18 i 22. Akcja została zorganizowana w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” , którego celem jest przekazanie najmłodszym uczniom, wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas spędzania wolnego czasu w domu.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami najmłodsi poznali podstawowe zasady dotyczące ruchu pieszych, rozmawiali o sygnalizacji świetlnej oraz o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ponadto milusińskim przypomniano jak należy się zachować w przypadku napotkania agresywnego psa . Ponieważ w drodze do szkoły, lub podczas zabaw na podwórku mogą na najmłodszych czyhać różne niebezpieczeństwa, mundurowi udzielili im również wskazówek na temat kontaktów z nieznajomym. Funkcjonariusze mówili również o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i autobusem. Dzieci jednogłośnie obiecały „świecić przykładem” i zawsze mieć przy sobie, elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu.

Na zakończenie spotkania sierżant Pyrek wręczył dzieciom opaski odblaskowe przypominając jednocześnie uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

{galeria}pyrek12{/galeria}