W trosce o bezpieczeństwo obiektów handlowych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo obiektów handlowych

123Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej przeprowadzili akcję „Bezpieczny obiekt handlowy”. Funkcjonariusze chcieli uświadomić właścicielom oraz pracownikom sklepów i punktów handlowych jak w odpowiedni sposób zabezpieczyć mienie przed kradzieżami i włamaniami. Mundurowi informowali również sprzedawców jakie zagrożenia mogą napotkać ich ze strony potencjalnych przestępców.

 

 

 

Branża handlowa to nie tylko centra handlowo-usługowe, supermarkety czy sklepy sieciowe to również osiedlowe sklepiki, kioski i różnego rodzaju punkty usługowe na terenie miasta. Niestety miejsca te odwiedzane są nie tylko przez samych klientów. Mogą zawitać do nich osoby, których celem nie jest zrobienie zakupów, lecz kradzież towaru lub włamanie do sklepu. W takich miejscach istotną rolę odgrywa właściwe zabezpieczenie obiektu. Instalowanie różnego rodzaju urządzeń alarmowych oraz stosowanie określonych zasad bezpieczeństwa, może zapobiec przestępstwu. A w przypadku, gdy dojdzie do złamania prawa monitoring może stać się przydatnym materiałem dowodowym dla Policji.

W trakcie rozmów z administratorami obiektów policjanci apelowali, aby zamontowane urządzenia zabezpieczające były zawsze sprawne i włączone. Poza tym mundurowi przypominali również sprzedawcom, że pozostawianie w witrynach sklepowych przedmiotów, które mogą być dobrym łupem dla włamywacza, to pewien rodzaj zachęty dla złodzieja. Niewiedza na temat znajdujących się wewnątrz punktu handlowego przedmiotów i towarów, może skutecznie zniechęcić przestępcę.

Głównym celem wizyt policjantów w punktach handlowych, było uświadomienie administratorom budynków, jak ważnym elementem przeciwdziałania kradzieżom i włamaniom jest właściwe zabezpieczenie obiektów.

{galeria}obiektyh{/galeria}