Aktualności

Punkty konsultacyjne dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

6Dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz trzech komisariatów policji w Opatówku, Koźminku i Stawiszynie, rozpoczęli akcje informacyjną dotyczącą „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W Wielkopolsce aplikacja została uruchomiona 20 września br. Jest już dostępna na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców naszego regionu. Od wczoraj mieszkańcy naszego miasta i powiatu, mają możliwość nanoszenia punktów, które będą wskazywać miejsca zagrożone, występujące w ich okolicy. Następnie policjanci odpowiedniej komórki organizacyjnej KMP w Kaliszu, będą te sygnały weryfikować. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną oznaczone kolorem czerwonym i naniesione wprost na mapę. Dzięki temu rozwiązaniu na mapie znajdą się informacje, dotyczące konkretnych ulic czy miejsc.

Aby przybliżyć mieszkańcom naszego rejonu korzyści płynące z funkcjonowania „mapy”, a także pokazać jak należy korzystać z tego narzędzia internetowego, dzielnicowi kaliskiej jednostki utworzyli punkty konsultacyjne zlokalizowane w urzędach na terenie miasta i powiatu. Wszyscy chętni mogli mogli zobaczyć jak wygląda „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie.

Policjanci przeszkolili również urzędników. Każdy z nich mógł dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje mapa i jak można zgłosić o problemie czy zagrożeniu w konkretnym miejscu.

Akcja informacyjna będzie kontynuowana.

{galeria}punktykons{/galeria}