"Alkohol nie dla małolata" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

"Alkohol nie dla małolata"

img_4422Każdy odpowiedzialny handlowiec powinien wiedzieć, że odmawiając sprzedaży alkoholu osobom, które nie ukończyły 18-go roku życia postępuje zgodnie z prawem i nie ryzykuje utraty koncesji oraz kary grzywny. Podczas „Kaliskich Dni Trzeźwości”, lokalnym sprzedawcom, przypominali o tym policjanci oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

 

Również w tym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu włączyli się w organizację „Kaliskich Dni Trzeźwości”. Podczas akcji, wspólnie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, odwiedzali sprzedawców aby przypomnieć o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. W trakcie rozmów policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej informowali pracowników punktów handlowych, że określenie wieku młodej osoby „na oko” jest bardzo trudne. W przypadku najmniejszych wątpliwości sprzedawca ma nie tylko prawo, ale i obowiązek poprosić klienta o okazanie dowodu tożsamości i sprawdzenie zawartych w nim danych. Taka reakcja świadczy nie tylko o przestrzeganiu obowiązującego prawa, ale również o odpowiedzialności za siebie i innych.

Przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazali sprzedawcom materiały profilaktyczne z hasłem akcji  "Alkohol nie dla małolata", które zostały zakupione z funduszu kaliskiego Urzędu Miejskiego.

 

{galeria}malolat{/galeria}