Z wizytą w Chełmcach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Z wizytą w Chełmcach

img_4385Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim spotkania prowadzone przez mundurowych w szkołach na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” w Szkole Podstawowej w Chełmcach zostało przeprowadzone spotkanie z dziećmi, podczas którego dowiedziały się one, jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, na placu zabaw i w domu, czy też podczas kontaktu z nieznajomym. Ogromną niespodzianką dla najmłodszych był przyjazd sierż. Pyrka, który za aktywny udział w spotkaniu obdarował wszystkie dzieci odblaskami.

 

W spotkaniu z policjantką Zespołu profilaktyki Społecznej uczestniczyły dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Chełmach. Celem programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” jest przekazanie najmłodszym, wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas spędzania wolnego czasu w domu.

Podczas wizyty uczniowie poznali podstawowe znaki drogowe, dotyczące ruchu pieszych, rozmawiali o sygnalizacji świetlnej oraz o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. W drodze do szkoły lub podczas zabaw na podwórku mogą na najmłodszych czyhać różne niebezpieczeństwa, uczestnicy wysłuchali więc wskazówek na temat kontaktów z obcą osobą oraz przypomnieli sobie jak należy się zachować w przypadku napotkania agresywnego psa. Przy wspólnej zabawie przypomniano dzieciom numery telefonów alarmowych oraz w jakich sytuacjach można je wykorzystać. Uczniowie trafnie odpowiadali na zadawane im pytania, wykazując się dużą wiedzą.

Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej wytłumaczyła też najmłodszym jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy. Przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa bez wątpienia na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas szarych jesiennych dni. Wszyscy milusińscy zostali obdarowani przez sierż. Pyrka kolorowymi odblaskami, dzieci jednogłośnie obiecały zawsze nosić przy sobie otrzymany podczas spotkania upominek.

{galeria}chelmce{/galeria}