"Zdrowy Kalisz" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

"Zdrowy Kalisz"

20160904_140002Przedsięwzięcie zorganizowane pod ratuszem było doskonałą okazją do przekazania mieszkańcom miasta Kalisza informacji na temat uzależnień od alkoholu jak również narkotyków. Na stoisku przygotowanym przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu można było zasięgnąć porad dotyczących pomocy osobom uzależnionym lub współuzależnionym.

 

W niedzielę 4 września na Głównym Rynku odbył się festyn pod hasłem "Zdrowy Kalisz"-od juniora do seniora, na którym nie zabrakło również kaliskich policjantów. Przy specjalnie przygotowanym stoisku policjanci rozmawiali z mieszkańcami Kalisza min. na temat uzależnień.

Praca policjanta wiąże się bardzo często z podejmowaniem interwencji domowych, publicznych wobec osób uzależnionych od alkoholu czy też narkotyków. Bardzo często mundurowi mają kontakt z takimi osobami, jak również ich rodzinami, które w pewnych sytuacjach bywają zupełnie bezradne. Nie wiedzą gdzie i w jaki sposób szukać pomocy wobec najbliższej osoby, która boryka się z nałogiem. Dlatego też mieszkańcy Kalisza w minioną niedzielę mogli skorzystać z porad policjantów w kwestii uzależnień.

Podczas festynu mieszkańcy Kalisza mięli okazję skorzystania z bezpłatnych badań lekarskich, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów, dlatego też spotkanie z nimi było doskonałą okazją dla funkcjonariuszy do udzielania wskazówek tejże grupie społecznej na temat między innymi metod działania oszustów. Policjanci przekazywali również poradniki „Bezpieczne Życie Seniorów”.

Atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska policyjnych motocykli.

 

{galeria}RATUSZ{/galeria}