Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji
Fundusz Sprawiedliwości
Policja e-usługi
Wiberoo - Wielkopolski Bezpieczny Rower
ZIELONA STREFA OCHRONA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA

Najczęściej czytane

 1. ŚWIĘTO POLICJI 2022

  W czwartek, 28 lipca br. kaliscy Policjanci obchodzili swoje święto. W tym roku blisko 160 funkcjonariuszy zostało awansowanych, wyróżnionych i odznaczonych z okazji Święta Policji. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczali Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek wraz ze swoimi zastępcami mł. insp. Tadeuszem Królikowskim oraz mł. insp. Witoldem Goździelewskim. W uroczystości oprócz mundurowych wzięli udział zaproszeni goście oraz pracownicy cywilni kaliskiej komendy.

 2. Uwaga na fałszywe banknoty

  Od początku bieżącego roku do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wpłynęło kilkadziesiąt zawiadomień dotyczących fałszywych banknotów. Falsyfikaty, które zostały wprowadzone do obiegu to najczęściej banknoty o nominale 20, 50 i 100 złotych. Ostrzegamy i uczulamy wszystkich a w szczególności sprzedawców w placówkach handlowych, aby dokładnie sprawdzali, przyjmowane banknoty.

 3. Uwaga na oszustwa na portalach sprzedażowych!

  Sprzedajesz coś poprzez serwis ogłoszeniowy lub inny portal aukcyjny? Uważaj! Oszuści nie próżnują i wymyślają nowe sposoby na zdobycie Twoich pieniędzy. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możecie stracić oszczędności. W ostatnim czasie przyjęliśmy kilka tego typu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

 4. IV Kaliski Nocny Półmaraton „Bursztynowa Hellena”

  Kolejna edycja Kaliskiego Nocnego Półmaratonu „Bursztynowa Hellena” za nami. Współorganizatorami tej sportowej imprezy byli funkcjonariusze zrzeszeni w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 450 miłośników biegania z całego kraju. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Kalisza.

 5. Święto Policji 2015

 6. Święto Policji 2021

  Wczoraj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek. Po raz kolejny święto przebiegało w warunkach obostrzeń wynikających z obowiązującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemicznego. Niemniej, mimo prostszej formy, uhonorowano pracę i postawy policjantów uroczystym wręczeniem nominacji na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnień.

 7. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas prac polowych.

  Praca w rolnictwie jest ciężka i często niebezpieczna, dlatego kaliscy policjanci wraz z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili działania wśród rolników z powiatu kaliskiego na temat bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych. Szczególną uwagę zwracano ma stan techniczny i prawidłowy przewóz osób i towarów. Nie zapomniano również o dzieciach, które często pomagają dorosłym w polu przez co, także są narażone na niebezpieczeństwo.

 8. Policjanci uratowali życie mężczyzny

  Profesjonalizm i opanowanie policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej, pozwoliło na uratowanie życia 35-letniego mężczyzny, który groził, że skoczy z trzeciego piętra. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie doszło do tragedii. Mieszkaniec Kalisza został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 9. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW ZDARZENIA DROGOWEGO

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 14 lipca br. w Kaliszu przy ulicy Częstochowskiej 140. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ pojazd marki Opel Meriva.

 10. Akcja honorowego oddawania krwi

  Podczas kolejnej zbiórki krwi zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Udało się zebrać ponad 10 litrów tego bezcennego leku. Wszystkim osobom, które po raz kolejny wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

Powrót na górę strony