Kaliska policjantka w Kadrze Narodowej PZW

Data publikacji 28.08.2013
2013-08-28_09.25.34Kaliska policjantka st. post. Patrycja Wojtas po raz drugi była jedną z uczestniczek Mistrzostw Świata Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbyły się nad malowniczo położoną rzeką Sawa w Słowenii.

St. post. Patrycja Wojtas na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym KMP w Kaliszu. Kaliska policjantka jest czołową zawodniczką w kategorii kobiet w wędkarstwie spławikowym. Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego została powołana do Kadry Narodowej. Patrycja w dniach 24-25 sierpnia br, wspólnie z czterema paniami z Gdańska, Katowic, Piekar Śląskich i Bydgoszczy reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Miejscem zmagań wędkujących pań była miejscowość Radece w Słowenii. Kaliszanka pierwszego dnia zawodów w klasyfikacji indywidualnej zajęła 4 miejsce sektorowe. Drugiego dnia była 10. W zmaganiach wzięło udział 90 kobiet z 18 krajów świata. Drużynowo, polska reprezentacja ostatecznie uplasowała się na 11 pozycji.

2013-08-28_09.25.34
Warto podkreślić, że Patrycja od 2003 roku uczestniczy w zawodach Grand Prix Polski, które wyłaniają Kadrę Narodową. W tegorocznej edycji zajmuje wysokie, trzecie miejsce. Do końca zmagań pozostały jeszcze cztery tury zawodów. Trzymamy kciuki !!!