Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole sklepów podejrzewanych o handel dopalaczami

Data publikacji 03.03.2015
cam01232W piątek, 28 lutego kaliscy policjanci, kontynuując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, przeprowadzili wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej kontrole w sklepach podejrzewanych o handel dopalaczami. W wyniku podjętych czynności został zamknięty jeden z punktów handlowych.

 

Podczas piątkowych działań kaliscy policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Sanitarnej, weszli jednocześnie do trzech placówek handlowych zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Łącznie w trakcie działań zabezpieczono ponad 40 saszetek różnego rodzaju „talizmanów” o łącznej wartości blisko 1 tys. złotych. Produkty, te zostaną przebadane pod kątem zawartości substancji zabronionych.

Skutkiem piątkowych kontroli, było również zamknięcie jednego ze sklepów. Działania te zostały podjęte na skutek niewykonalności wcześniejszych decyzji administracyjnych dotyczących wstrzymania wprowadzania do obrotu konkretnych produktów oraz zaprzestania prowadzenia działalności w tych pomieszczeniach.

Piątkowe działania mające na celu wyeliminowanie z rynku środków odurzających tzw. dopalaczy zostały przeprowadzone na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 {galeria}doplacze15{/galeria}

Przypomnijmy, że podobne działania wymierzone w handel szczególnie niebezpiecznymi środkami, jakimi są dopalacze, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu współpracując z Inspektoratem Sanitarnym, przeprowadzili już po raz kolejny. W ostatnim czasie na terenie naszego miasta podobne kontrole przeprowadzono już kilkakrotnie. Aby ograniczyć dostęp do tych groźnych substancji szczególnie młodym ludziom, kaliscy policjanci inicjują i podejmują współpracę również z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dzięki podjętym działaniom Policji, środki te w kilku przypadkach zostały zatrzymane i nie znalazły nabywców.

Ponadto funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej systematycznie odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy, które może spowodować nieodwracalne i poważne konsekwencje zdrowotne.



Powrót na górę strony