Sportowy sukces kaliskiej policjantki

Data publikacji 11.04.2016
6Po raz kolejny kaliska policjantka sierż. Edyta Marciniak potwierdziła wysoką formę sportową. Nasza funkcjonariuszka zdobyła II miejsce w kategorii kobiet podczas XIV Mistrzostw Polski Policjantów w Biegu Maratońskim, który odbył się w Dębnie. To następny sportowy sukces na koncie naszej koleżanki.

Ponad 2 tysiące biegaczy stanęło na starcie maratonu, który w pierwszą niedzielę kwietnia br. rozegrany został na ulicach Dębna. Wśród wspomnianej grupy znalazło się blisko 110 policjantek i policjantów reprezentujących jednostki z całego kraju. Funkcjonariusze rywalizowali w ramach XIV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie. Organizatorem imprezy, była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli, biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno, a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza w Dębnie.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

Po raz kolejny na podium stanęła sierż. Edyta Marciniak. Dzielnicowa III Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu doskonale poradziła sobie z pokonaniem trasy. Linie mety przekroczyła z czasem 3:29:29 zajmując w klasyfikacji służb mundurowych – kobiet drugą pozycję, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski Policjantek w Maratonie.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Edyta zajęła, wysokie 363 miejsce (wśród kobiet 23).