Kolejny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 09.05.2017

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 50-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Od wprowadzenia nowych przepisów, zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęło już blisko 2 lata. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą przepisy. Jedną z nich był zatrzymany do kontroli drogowej, na ulicy Starożytnej w Kaliszu 50-latek. Mężczyzna rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca volkswagena miał na liczniku 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na 36-latka mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Jest to już 23 kierowca, któremu w tym roku kaliscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za rażące (powyżej 50 km/h) przekroczenie dopuszczalnej prędkość w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci o każdym tego typu przypadku, informują właściwego starostę. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany podczas kontroli drogowej.