Doprowadził do kolizji. Starcił prawo jazdy. - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Doprowadził do kolizji. Starcił prawo jazdy.

Data publikacji 10.05.2017

Kaliscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Tym razem za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uprawnienia do kierowania pojazdami stracił 21-latek. O tym kiedy będzie mógł ponownie wsiąść za kierownice zadecyduje sąd.

 

Policjanci często apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety zdarzają się osoby, które przeceniając swoje umiejętności jeżdżąc bardzo ryzykownie. Jedną z nich był 21-letni sprawca kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło 9 maja br. po godzinie 22:00 na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej z Podmiejską. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi 21-letni mieszkaniec Kalisza, jadąc ulicą Górnośląską w kierunku ulicy Wrocławskiej, zignorował sygnalizację i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadący ulicą Podmiejską pojazd marki Mazda. 23-letni kierowca mazdy trafił do kaliskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy 21-latkowi przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do Sądu.