"Okazja czyni złodzieja" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Okazja czyni złodzieja"

Data publikacji 15.05.2017

"Okazja czyni złodzieja” to popularne powiedzenie zapamięta na pewno kaliszanka, której skradziono torebkę z auta. Złodziej wykorzystał moment kiedy kobieta zatrzymała pojazd przed sygnalizacją świetlną, wybił szybę i chwycił torebkę, która leżała na tylnym siedzeniu. Przypominamy wszystkim kierującym, że najbezpieczniej wszelkiego rodzaju cenne przedmioty przewozić w bagażniku auta.

 

Złodzieje działają najczęściej tam, gdzie jest tłok w autobusach, centrach handlowych, czy lokalach i wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami, bądź spieszących do pracy. Są też przestępcy, którzy działają z zaskoczenia np. zrywając łańcuszek z szyi lub wyrywając torebkę, swoim ofiarom. Zwykle, gdy pokrzywdzony zorientuje się co się stało, jest już za późno na reakcję.

Do podobnego zdarzenia doszło 8 maja br. na terenie Kalisza, kiedy 39-letnia kobieta zatrzymała swój pojazd przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. Do auta podbiegł nieznany mężczyzna, który wybił tylną szybę i ukradł leżącą na siedzeniu torebkę. Na szczęście okazało się, że torebka nie była zamknięta, dlatego większość przedmiotów wypadał z niej wprost do auta. Policjanci pracują nad sprawą i ustalają kim był sprawca kradzieży.

W związku, ze zdarzeniem apelujemy do użytkowników pojazdów o właściwe zabezpieczenie wartościowych przedmiotów. Nie pozostawiajmy torebek, telefonów komórkowych, laptopów, czy aparatów fotograficznych w widocznych miejscach. Przedmioty te mogą zwrócić uwagę złodzieja, który może próbować dokonać kradzieży, gdy auto zatrzyma się na parkingu lub np. przed przejściem dla pieszych. Paniom radzimy, aby torebki przewoziły w bagażnikach aut lub jeśli jest taka możliwość, schowane pod jednym z przednich foteli. W ten sposób na pewno nie skuszą złodziei.