Policjanci przejęli nielegalne papierosy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Policjanci przejęli nielegalne papierosy

Data publikacji 25.09.2017

Ponad 53 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Nielegalne wyroby mundurowi ujawnili na terenie gminy Opatówek. W związku z tą sprawą zarzut usłyszała 49-letnia kobieta. Grozi jej 3 lata więzienia.

 

W miniony czwartek, tj. 21 września br. policjanci operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą weszli do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Opatówka. Z informacji, które posiadali wynikało, że mogą się tam znajdować nielegalne towary. W trakcie przeszukania pomieszczeń stróże prawa zabezpieczyli ponad 10 tysięcy sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

W związku ze sprawą została zatrzymana 49-letnia kobieta. W jej miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli kolejne nielegalne towary, które ukryte były w pomieszczeniach piwnicznych. Łącznie zabezpieczono ponad 53 tysiące sztuk papierosów. Nielegalne wyroby były popakowane i przygotowane do dystrybucji.
 

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami skarb państwa na tej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych mógł stracić ponad 45 tys. złotych.
 

Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu.
 

Zatrzymany kobieta usłyszała już zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Odpowie za przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoką grzywną.