Aktualności

Dzielnicowi przypominają działkowcom o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.10.2017

Jesień i zima to czas kiedy rzadziej odwiedzamy ogrody działkowe. Niestety wielotygodniowa nieobecność gospodarzy na posesjach, to idealny okres dla wandali i amatorów cudzej własności. Kaliscy dzielnicowi w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas” postanowili przypomnieć działkowcom o bezpieczeństwie oraz odpowiednim zabezpieczeniu ogrodowych altan.

Minął już sezon letni, a więc okres kiedy bardzo często korzystamy z chwili relaksu na terenie ogrodów działkowych. Teraz, podobnie jak co roku, nastąpi kilkumiesięczny okres sezonowej przerwy. Niestety, jest to również czas kiedy na terenach ogrodów działkowych mogą pojawić się wandale oraz amatorzy cudzej własności, którzy wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach. To często właśnie w okresie jesienno-zimowym, na terenach ogródków działkowych dochodzi do włamań, kradzieży oraz niszczenia mienia.

 

Kaliscy dzielnicowi, postanowili przypomnieć działkowcom o prawidłowym zabezpieczeniu swojej własności. Wyposażeni w ulotki oraz plakaty, przygotowane przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, pojawili się na terenie ogrodów działkowych. Podczas rozmów z właścicielami nieruchomości, mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz wskazywali na rozwiązania, które mogą zminimalizować ryzyko włamania. Jednocześnie zachęcali właścicieli, aby nawet w okresie zimowym doglądali swoich ogrodów działkowych.
 

Aby informacja dotarła do wszystkich działkowców, również tych nieobecnych podczas wizyty dzielnicowych, na tablicach ogłoszeń pojawiły się specjalnie przygotowane plakaty, które w okresie jesienno-zimowym mają przypominać właścicielom o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia.


 

Wszystkim działkowcom przypominamy :

  • sprawdźmy zabezpieczenia altanek, stan zamków - gdy jest taka konieczność zamontujmy dodatkowe zabezpieczenia techniczne;

  • upewnijmy się, że w domkach letniskowych nie pozostały żadne wartościowe przedmioty;

  • na zasadzie wzajemności zwróćmy uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome chodzące po terenie ogrodu;

  • niezwłocznie poinformujmy Policję o wszelkich dostrzeżonych zagrożeniach na terenie ogródków działkowych.