Zgubiony portfel trafił do właściciela - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Zgubiony portfel trafił do właściciela

Data publikacji 04.10.2017

Wczoraj po południu 69-letnia mieszkanka Kalisza znalazła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Uczciwa kobieta przyniosła go do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i poprosił funkcjonariuszy o zwrócenie go właścicielowi. Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do osoby, która zgubiła swoją własność.

Wczoraj po południu 69-letnia kaliszanka przechodząc ulicą Kanonicką odnalazła portfel wraz z dokumentami oraz gotówką w kwocie ponad 2 tys. złotych. Uczciwa kobieta postanowiła wszystko zanieść funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, gdzie poprosiła mundurowych o oddanie go właścicielowi.

Dostarczeniem tej nietypowej przesyłki zajęli się policjanci z Wydziału Patrolowego Interwencyjnego KMP w Kaliszu. 81-letni właściciel portfela nie krył zaskoczenia na widok policjantów. Kiedy funkcjonariusze poinformowali mężczyznę jaki jest cel ich wizyty, szczęśliwy senior nie krył wzruszenia.

 

Postawa, jaką wykazała się 69-latka, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania.