Podziękowania za ofiarną służbę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za ofiarną służbę

Data publikacji 22.12.2017

Dzisiaj z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu – insp. Dariusza Bieńka oraz przedstawiciela Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów – Przemysława Wiączek czterech policjantów otrzymało wyróżnienia za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski.

Podziękowania oraz słowa uznania zostały skierowane do czterech policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – st. sierż. Iwony Biernackiej, sierż. szt. Tomasza Kopijkowskiego, st. sierż. Piotra Ścisłego oraz st. sierż Marcina Lejmana. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych wykazali się profesjonalizmem i determinacją ratując ludzkie życie.

st. sierż. Iwona Biernacka oraz sierż. szt. Tomasz Kopijkowski w dniu 27 marca 2017 roku po przyjeździe na interwencję zauważyli w oknie na trzecim piętrze kamienicy stoi 28-letni mieszkaniec Kalisza, mężczyzna znajdował się po zewnętrznej stronie okna i groził popełnieniem samobójstwa. Interweniujący policjanci podjęli z desperatem rozmowę w trakcie której dzięki ich staraniom mężczyzna zrezygnował ze swoich zamiarów po czym przewieziony został do szpitala

st. sierż. Piotr Ścisły oraz st. sierż Marcin Lejman w dniu 21 stycznia 2017 roku podczas interwencji dotyczącej awantury domowej po przyjeździe na miejsce i wejściu na klatkę schodową usłyszeli krzyki mężczyzny , który znajdował się na 4 kondygnacji budynku. Mężczyzna stał po zewnętrznej stronie balustrady , której trzymał się jedynie jedna ręką ,a jego wychylona pozycja wskazywała na to, że chce wyskoczyć z okna. Z uwagi na powagę sytuacji interweniujący policjanci podjęli spokojną rozmowę z 28- latkiem , w trakcie której chwycili mężczyznę i ściągnęli z balustrady.