Odblaski dla uczniów z Opatówka - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Odblaski dla uczniów z Opatówka

Data publikacji 16.01.2018

Elementy odblaskowe, zakupione przez Urząd Miejski Gminy Opatówek, trafiły za pośrednictwem funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku do rąk najmłodszych mieszkańców gminy. W ten sposób przedstawiciele obu instytucji chcieli przypomnieć uczniom jak niezwykle ważne jest używanie odblasków poza obszarem zabudowanym.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu organizują spotkania oraz akcje, podczas których starają się uświadomić dzieci i młodzieży jak istotnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych są elementy odblaskowe.

Tym razem o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wspólnie z policjantami zadbał Urząd Miejski Gminy Opatówek. Zakupione przez urzędników elementy odblaskowe zostały rozdane w szkołach na terenie gminy. W ten sposób, stróże prawa i władze gminy chciały przypomnieć dzieciom o obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu.

W trakcie spotkań z uczniami policjanci, przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie wizyt w szkołach funkcjonariusze z Opatówka apelowali również do najmłodszych o noszenie odblasków. Przypomnieli, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry powinny pozwolić kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Wystarczy tak niewiele by poprawić bezpieczeństwo. Odblaskowy brelok, naklejka na ubranie lub plecak, czy opaska na rzep.

Współdziałając z Policją władze gminy udowodniły, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo najmłodszych.