Nietypowi lektorzy radiowi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowi lektorzy radiowi

Data publikacji 01.06.2018

„Mundurowi dzieciom” - to wspólna akcja Radia Centrum_106,4FM oraz przedstawicieli służb mundurowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, szefowie poszczególnych formacji z terenu miasta i powiatu kaliskiego – Nadleśnictwa, Policji, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Wojska przeczytali na antenie radia wiersze dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta nietypowa niespodzianka sprawi dużo radości nie tylko najmłodszym.

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca. Tego dnia najmłodsi mogą liczyć na prezenty i życzenia.

W tym roku przedstawiciele służb mundurowych postanowili uczcić w nietypowy sposób to wyjątkowe święto. Ośmiu szefów różnych formacji mundurowych z terenu miasta i powiatu kaliskiego, spotkało się w studiu Radia Centrum_106,4 FM. W ramach akcji ”Mundurowi dzieciom” funkcjonariusze zamienili się na chwilę w lektorów radiowych. Wiersze dla dzieci sławnych, polskich autorów, które przeczytali znają prawie wszyscy. Zarówno maluchy jak i dorośli potrafią przecież zacytować fragmenty wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, czy Wandy Chotomskiej. To utwory pełne humoru i ciepła, które przywołują uśmiech nawet po latach, na samo ich wspomnienie.

Oczywiście oprócz sprawienia radości najmłodszym, mundurowym przyświecał jeszcze jeden cel - kreowanie pozytywnego wizerunku służb w oczach najmłodszych. Chcemy, aby już nawet kilkulatki miały świadomość, że mundurowi to osoby godne zaufania i przyjaciele dzieci, do których w razie potrzeby można zwrócić się o pomoc.

Jakie wiersze przeczytali przedstawiciele Nadleśnictwa, Policji, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, oraz Wojska? Usłyszycie dziś w radiu!

Wszystkim dzieciom z okazji ich dzisiejszego święta życzymy mnóstwa uśmiechu i radości każdego dnia!

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz Mirosław Niczyporuk

 

 

Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek

 

 

Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu płk Ryszard Czapracki

 

 

Komendant Placówki Straży Granicznej w Kaliszu mjr SG Robert Kaczmarek

 

 

Komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś

 

 

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu mł. bryg. Sławomir Kotoński

 

 

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Marek Kosicki

 

oraz

Zastępca Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu
Delegatura Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kaliszu
nadkom. Igor Pluciński