Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - wideo

Data publikacji 06.05.2019

Dziś obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ustanowiony został przez Komisję Europejską. Głównym celem ustanowionego przez Komisję Europejską święta, jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku przypada w dniach 6 do 12 maja.

Dzień ten jest kolejną okazją, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

Niestety sytuacje na drogach pokazują, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów, są niejednokrotnie ignorowane. Policjanci codziennie są wzywani do zdarzeń drogowych, które są skutkiem lekceważenia obowiązujących norm prawnych. Przekraczanie dozwolonej prędkości, niezgodne z przepisami używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu, czy nie zapięcie pasów bezpieczeństwa – to tylko niektóre z wykroczeń, najczęściej ujawnianych przez funkcjonariuszy. Wszystkie one mają wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

Dziś, w dniu obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kaliscy policjanci publikują spot profilaktyczny, którego przesłanie ma uzmysłowić uczestnikom ruchu drogowego, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Zdjęcia do spotu, w realizację którego oprócz Policji włączyli się również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu, odbyły się podczas Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.39 MB)