Zabezpieczony tytoń i papierosy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Zabezpieczony tytoń i papierosy

Data publikacji 22.09.2020

Ponad tysiąc sztuk papierosów oraz 23 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy. W sprawie został zatrzymany 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 20 tys. złotych.

 

Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Każda uzyskana informacja, jest weryfikowana i starannie sprawdzana. Podczas ostatniej tego typu realizacji, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą odnaleźli na terenie posesji użytkowanej przez 43-letniego mieszkańca Opatówka, nieleganie towary. Podczas przeszukania domu oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli łącznie 23 kilogramy krajanki tytoniowej oraz 1,1 tys. sztuk papierosów. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby ponad 20 tys. złotych. 43-letniemu właścicielowi kontrabandy, przedstawiono już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne akcje skierowane przeciwko procederowi nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi.

 

 

  • Zdjęcie kolorowe. Stojący na podłodze karton z woreczkami strunowymi zawierającymi papierosy. Obok kartonu, z prawej strony ułożone na podłodze woreczki strunowe z papierosami.
  • Zdjęcie kolorowe. Korytarz w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Na podłodze ułożone woreczki strunowe z tytoniem. Tyłem policjant w kamizelce taktycznej z napisem "Policja", który przykucnął nad zabezpieczonym tytoniem, aby wykonać oględziny.
  • Zdjęcie kolorowe. Na podłodze ułożone woreczki strunowe zawierające tytoń, zabezpieczone podczas policyjnych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości akcyzowej.