Policjanci w Ekonomiku - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Policjanci w Ekonomiku

a_190_1W Zespole Szkół Ekonomicznych w minionym tygodniu odbył się szereg spotkań i przedsięwzięć z udziałem klas mundurowych oraz zaproszonych gości. Kaliscy „kadeci” zmierzyli się między innymi w konkursie wiedzy prawnej ze swoimi kolegami z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariusza policji oraz zachęcała podczas drzwi otwartych swoich młodszych kolegów do „wstąpienia w ich szeregi”.

Kształtowanie świadomości prawnej, popularyzowanie wiedzy w tym zakresie oraz umiejętność wyszukiwania i korzystania ze źródeł prawa, a także właściwa interpretacja przepisów to główne cele konkursu, który odbył się w murach „kaliskiego ekonomika”. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z prawa cywilnego, prawa pracy, ogólnych pojęć prawnych, postępowania administracyjnego oraz prawa gospodarczego. Rywalizacja zespołowa była wyrównana i obie szkoły zajęły ex aequo I miejsce. Natomiast spośród dziewięciu osób, które rozwiązywały test, wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce – Emilia Ciszewska ZSE w Kaliszu

II miejsce – Agnieszka Antczak ZSE w Kaliszu

III miejsce Daria Raczak ZSE w Ostrowie Wielkopolskim

W ramach realizowanego programu szkolenia w klasach o profilach prawno-policyjnym funkcjonariuszka Zespołu Profilaktyki Społecznej przeprowadziła z kadetami zajęcia teoretyczne na temat konsekwencji jakie niesie ze sobą łamanie prawa przez osoby nieletnie. Spotkania te były również okazją do zapoznania „mundurowych” z codziennymi zadaniami służbowymi policjantów Wydziału Prewencji.

W minioną sobotę w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu odbyły się również „drzwi otwarte” szkoły, w których uczestniczyli także kaliscy policjanci. Stróże prawa podczas spotkania informowali zainteresowanych uczniów o tym jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi naszej formacji oraz zachęcali do podjęcia w przyszłości służby w Policji.

Zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych drzwi otwarte miały na celu przedstawienie oferty edukacyjnej, w której znajduje się również klasa o profilu prawno-policyjnym. Uczniowie klas mundurowych w ramach programu szkoły uczestniczą w zajęciach z samoobrony jak również musztry policyjnej. Kadeci podczas organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu spotkań mają okazję zapoznać się z pracą przewodnika psa, obejrzeć sprzęt policyjny, radiowozy oraz przyjrzeć się pracy techników kryminalistyki.

 

{galeria}ekonomikd{/galeria}

Fot. ZSE