Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. KWP - Zapraszamy na konferencję online w ramach projektu "Seniorze bądź bezpieczny"

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu w ramach projektu pn. „Seniorze bądź bezpieczny” w ramach ogólnopolskiego programu Fundacji Santander Bank Polska pn. „Haki na Cyberataki”, organizuje konferencję edukacyjna skierowaną dla seniorów, która stanowi podsumowanie przedmiotowego projektu.

 2. Złamał sądowy zakaz zbliżania się i trafił do aresztu

  5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi Kalisza. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego przez sąd zakazu zbliżania się do członków rodziny, nie stosował się do tego obowiązku oraz groził im. Nie ma przyzwolenia na tego tupu zachowania! Policjanci zatrzymali mężczyznę, a sąd zastosował w stosunku do niego środek karny w postaci tymczasowego aresztowania.

 3. Nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany

  Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany przez sąd.

 4. Jazda bez uprawnień zakończona kolizją

  Kara aresztu, ograniczenia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami – to grozi 21-letniej mieszkance Kalisza, która wsiadła za kierownicę auta nie mając do tego uprawnień. Młoda kobieta zakończyła swoją przejażdżkę uderzając w przydrożną latarnię i słup sygnalizacji świetlnej. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Okradł kuriera, usłyszał zarzuty

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży przesyłek kurierskich. 20-latek wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika firmy dostarczającej paczki i zabrał trzy przesyłki o łącznej wartości blisko tysiąca złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

 6. Kierowca z promilami

  Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych, podczas których ujawniają kolejne przypadki łamania przepisów w tym zakresie. Jednym z ostatnich lekkomyślnych kierowców był 32-latek, który wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 7. 30-latek usłyszał zarzut w związku z przestępczością narkotykową

  Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono blisko 140 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie potwierdziło, że to narkotyki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

 8. Poszukujemy właścicieli zabezpieczonych przedmiotów

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego poszukują właścicieli przedmiotów zabezpieczonych podczas jednej ze spraw. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa.

 9. Święto Policji 2015

 10. Oddali krew, by pomóc innym

  Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Inicjatorem przedsięwzięcia był Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Udało się zebrać ponad 9 litrów tego bezcennego leku. Wszystkim osobom, które po raz kolejny wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

Powrót na górę strony